Tu jesteś / Strona główna / Zajęcia

Przede wszystkim muzykaprowadzimy liczne zajęcia dodatkowe, wspierające rozwój dzieci poprzez sztukę i aktywność ruchową, ponieważ to właśnie dzięki zajęciom umuzykalniającym najmłodsi szybciej rozwijają się intelektualnie i lepiej chłoną wiedzę. Dzięki urozmaiconemu programowi, każdy dzień w przedszkolu staje się nową przygodą, a rodzicom daje pewność, że ich dzieci spędzają czas w najlepszy możliwy sposób.

Do muzycznych zabaw włączamy także podstawową wiedzę z historii muzyki, ciekawostki z życia kompozytorów, brzmienie różnych instrumentów. Dbamy o to, by najmłodsi poznawali muzykę różnych epok, rozmaite style muzyczne i je rozróżniali.

Wysoko wykwalifikowana kadra – tworzą ją absolwenci Akademii Muzycznej, pasjonaci i profesjonaliści przygotowani do pracy z przedszkolakami. Właśnie dzięki ich doświadczeniu, dzieci kończące przedszkole, są zafascynowane muzyką, mają poczucie rytmu i potrafią pięknie śpiewać.

Wiele przykładów – ponieważ to właśnie żywy kontakt z muzyką jest najważniejszy. Dzieci przed odsłuchaniem każdego utworu zostają odpowiednio przygotowane. Pokazujemy, że każda kompozycja opowiada pewną historię – a dźwięki zastępują słowa. W ten sposób rozwijamy wyobraźnię muzyczną już od najmłodszych lat.

Dla każdego coś odpowiedniego:

• W ramach opłaty dziennej:
    • grupowe zabawy klawiszowe - każde dziecko ma swój keyboard
    • kształcenie słuchu i wprowadzenie do nauki solfeżu
    • język angielski
    • teatrzyki, wyjścia, wycieczki i inne atrakcje przedszkolne
    • psycholog przedszkolny
    • diagnoza logopedyczna
  • Zajęcia dodatkowo płatne:
    • aikido
    • zajęcia z piłką przedszkoliada.pl
    • taniec towarzyski